Galeria Sklep
Pracownia Projektowa
Szkoła Projektowania
Layer_65

O szkole

Działamy z wielkiej pasji do projektowania

Szkolimy IDEALNEGO projektanta wnętrz, a nie sztuczną konkurencję.

Po naszym kursie będziesz miał prawdziwe umiejętności oraz kilka dróg zawodowych:

 

1

Założenie jednoosobowej działalności, praca nad marką własną. Szkoła Praktyków w swojej ofercie proponuje dalsze wsparcie i rozwój pod naszymi skrzydłami

2

Założenie pracowni projektowej, praca z zatrudnionymi projektantami na popularnym oprogramowaniu komputerowym.

3

Staż lub praca w zewnętrznej pracowni projektowej, dzięki posiadaniu znajomości popularnego oprogramowania oraz rynku materiałów do wnętrz.

4

Projektuje swój dom lub mieszkanie (zamiast zatrudniania architekta) i traktuje kurs hobbystycznie

Dlaczego warto?

1 Uczymy na bazie prawdziwej budowy - domu lub mieszkania, którego inwentaryzacje kursant wykonuje własnoręcznie.

2 Uczymy pracować na popularnym oprogramowaniu, którego używa większość trójmiejskich pracowni. Dzięki temu po kursie masz szansę na staż, a nie tylko założenie własnej działalności!

3 Rysunki wykonasz w programie G-Star Cad, który jest polskim odpowiednikiem Auto Cad. Schludnie i profesjonalnie!* *osoby mniej uzdolnione komputerowo mogą wykonać je odręcznie jednak naciskamy na naukę programu komputerowego do rysowania 2D.

4 Każdy kursant otrzymuje 2h konsultacji indywidualnych dot. własnych projektów do wykorzystania w przeciągu 12 miesięcy od zakończenia kursu. Poczuj się bezpiecznie!

5 Wykładowcami są aktywni i PRAKTYKUJĄCY projektanci i stolarze. Otrzymujecie zaktualizowaną wiedzę z pierwszej ręki, oraz realne informacje o rynku projektowania.

6 Jako jedyni wprowadzamy usługę edukacyjną "stażu kontrolowanego" podczas którego regularnie 3 dni w tygodniu konsultujesz ze mną swoje WŁASNE, prywatne projekty lub wykonujesz inne - bieżące projekty w mojej pracowni. A to wszystko pod czujnym okiem mgr inż. Dagmary Iwańskiej

7 Na zajęciach poznajemy realne produkty oraz uczymy się ich właściwości od praktyków (np. producentów). Własny showroom z najlepszymi markami wyposażenia wnętrz, klasy Premium

8 Dostępne 3 szt. silnych laptopów do wykonania renderingu / ostatecznych wizualizacji dyplomowych w pracowni.

9 Uczymy w małych grupach 5-8 osobowych. Więcej zyskasz przy indywidualnym podejściu wykładowcy.

10 Narzucana stylistyka dyplomu projektowego jest różnorodna, lecz modna i „na czasie", a dyplom będzie twoim pierwszym projektem do portfolio.

Kim jest KURSANT SZKOŁY PRAKTYKÓW?

 
Osoby, które nie miały nigdy z tym do czynienia, ale chciałyby zmienić zawód.
 
Osoby, które potrzebują zaprojektować własny dom lub mieszkanie i kurs jest alternatywą zatrudnienia architektka wnętrz.
 
Dla Architektów budowlanych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności i ofertę własnej firmy o projektowanie wnętrz w szybki i efektywny sposób.
 
Dla absolwentów studiów na kierunku architektura wnętrz ASP lub SSW, które po skończeniu studiów nie otrzymują wiedzy wykonawczej niezbędnej do podjęcia zatrudnienia.
 
Dla osób po innych kursach projektowania wnętrz, które mają obawy i brak pewności siebie - tu zaczerpną wiedzy praktycznej i poszerzą portfolio.
Layer_93

Dagmara Iwańska

Dyrektor i główny wykładowca Szkoły Praktyków. Na co dzień właścicielka IDEALNIE Pracowni Projektowej w Gdańsku, absolwentka kierunku architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych, a także inż. architektury krajobrazu. Od roku 2019, członek SAW - Stowarzyszenia Architektów Wnętrz (http://saw.org.pl/), które zrzesza wybitnych architektów wnętrz (z wykształceniem kierunkowym), prowadzących min. 3 osobowe zespoły projektowe. Po studiach pracowała w najlepszych biurach architektonicznych w Polsce i za granicą (min. Zaha Hadid Architects w Londynie czy RIIS RETAIL w Danii). Projektująca odważnie, szukająca nowinek w sferze materiałów, mebli i dekoracji; a także nowych technologii. Zakochana w stylu glamour, ale projektująca w KAŻDYM, bo jej celem jest spełnianie marzeń klientów. Architekt wnętrz z 13 letnim stażem, oraz ponad 10 letnim doświadczeniem w nauczeniu aranżacji wnętrz i projektowania mebli. Najlepszy wykładowca Sketch-up pod słońcem (opinia z zewnątrz).

Layer_88

Marlena Kajut

Wykładowca w szczególności oprogramowania komputerowego, a także tematów czysto wnętrzarskich w Szkole Praktyków. Marlena jest z wykształcenia i zawodu architektem. W szkole uczy technik modelowania 3D Sketch up (w oparciu o nasz autorski program nauczania), rysunków wykonawczych 2D w G-Star Cad, a także realistycznego renderingu / wizualizacji w V-Ray dla Sketch up. Marlena od roku 2018 jest mocną częścią zespołu IDEALNIE Pracownia Projektowa i zdecydowanie zna się na architekturze wnętrz. Na co dzień ramię w ramię tworzymy piękne realizacje dla naszych klientów. Marlena to odpowiedzialny, sumienny i cierpliwy wykładowca – nie bójcie się zadawać pytań!

Layer_89

Anita Płonka

W Szkole Praktyków to specjalista od materiałów do wnętrz. Anita od lat jest menadżerem, aż trzech prężnie działających showroom'ów DESKA DESIGN (Gdańsk, Gdynia, Poznań). Zna trendy i wie co w trawie piszczy, regularnie z zespołem handlowców wyjeżdża na targi i szkolenia produktowe. Sprzedaje kursantom wiedzę z pierwszej ręki, bez konwenansów i owijania w bawełnę. Dzięki jej dogłębnej wiedzy dowiecie się wszystkiego o tapetach, tynkach strukturalnych, podłogach, drzwiach i innym asortymencie dostępnym po sąsiedzku. Wszystko w zasięgu ręki! Omówi z wami wszelkie nieziemsko trudne zagadnienia jak np. obliczenie raportu tapety, czy wytłumaczy czym są drzwi bez przylgowe lub jak zaprojektować drzwi w ukrytej ościeżnicy! Tu nie ma miejsca na błędy.

SON00043

Michał Olbryś

Wykładowca wiedzy ogólnej na kursie projektowania mebli, oraz dziedziny projektowania mebli kuchennych i garderobianych na kursie projektowania wnętrz. Pokaże on kursantom jak wykonywać rysunki do specyfikacji stolarskiej i jak porozumiewać się ze stolarzami w celu wyceny i realizacji prac meblarskich dla klientów indywidualnych. Ekstrawagancki, kreatywny i aktywny zawodowo stolarz i realizator wszystkich mebli i konstrukcji na wymiar. Realizuje zarówno standardowe prace stolarskie jak kuchnie i zabudowy, ale także skomplikowane „stolarskie dzieła sztuki". Michał to osoba realizująca meble ze stali, szkła, kamienia, spieków, ale oczywiście także z płyty stolarskiej i drewna litego. Nie ma dla niego problemów, są jedynie wyzwania!

karta1 copy

Katarzyna Cimochowska

Wykładowca projektowania wnętrz w Szkole Praktyków. Zawodowo od 2017 roku prowadzi autorską pracownię projektową KartA, która specjalizuje się w kompleksowych projektach wnętrz dla klientów indywidualnych. Uśmiech inwestora po zakończonej realizacji projektu, jest dla niej największym uznaniem. W swoim życiu dąży do osiągnięcia zawodowego Mount Everest, dlatego poza projektowaniem wnętrz podjęła się prowadzenia zajęć w Szkole Praktyków. Pełna entuzjazmu, optymizmu, wiary we własne marzenia i determinacji w ich realizacji, jest dla kursantów doskonałym przykładem, że nie ma rzeczy niemożliwych! Z pasji do projektowania, nawet w wolnych chwilach Kasia przegląda portale wnętrzarskie, śledząc najnowsze trendy!

ANIA 1 copy

Ania Zawadzka

W Szkole Praktyków, Ania prowadzi lektorat z języka angielskiego w tematyce architektury wnętrz. Ania jest magistrem filologii z ponad 15 letnim doświadczeniem, autorką nowatorskich programów i metod nauczania tego języka. Ponadto jest inżynierem Architektury Krajobrazu, żywo zainteresowanym urządzaniem wnętrz, dlatego w swoich projektach łączy obie te dziedziny. Z zamiłowania do pracy z dziećmi, zrodziła projekt - Kids Design, który promuje naukę projektowania w języku angielskim dla wielu grup wiekowych. Język angielski to niezbędna umiejętność dla architekta zarówno w kwestii korzystania z zasobów programów graficznych, poszukiwania inspiracji jak i pracy z klientem zagranicznym. Po zajęciach z języka prowadzonych przez Anię pytanie „Do you speak English”? nie będzie dla was już stresujące :-), a o każdej aranżacji opowiemy bez krępacji w języku angielskim.

 

 

 

Layer_92

Agnieszka Baranowska

Agnieszka Baranowska – trener mentalny i motywacyjny oraz trener umiejętności miękkich, w naszej szkole będzie przygotowywała naszych kursantów na „najgorsze" czyli kontakt z klientem. Pomoże odnaleźć odpowiedzi na pytanie "Jak poradzić sobie na początku?" i rozwiać wątpliwości dotyczące braku doświadczenia i braku portfolio z realizacjami. Dzięki treningowi mentalnemu, nasi kursanci zbudują pewność siebie, tak potrzebną przy niezadowolonym lub niepewnym swojego gustu kliencie oraz dowiedzą się jak poradzić sobie z codziennym stresem. Agnieszka jest przykładem ilustrującym powiedzenie: „Chcieć znaczy móc!" Kiedy poznałam Agnieszkę, jako uczestniczkę prowadzonych przeze mnie zajęć, była zwykłą „Matką Polką". Kiedy kilka lat później nasze drogi znów się przecięły, spotkałam osobę po całkowitej przemianie. Wzięła sprawy w swoje ręce, postawiła na siebie i osiągnęła sukces! Zmieniła drogę zawodową, ukończyła Akademię Trenerów Mentalnych, Jakuba B. Bączka i od 2018 r. prowadzi własną praktykę, pomagając innym, małym i dużym w pokonywaniu swoich barier i osiąganiu maksimum swoich możliwości.

SON00120-Edit

Krystian Matura

Wykładowca podstaw marketingu dla małych firm i działalności jednoosobowych. Na co dzień opiekuje się marketingowo naszą firmą IDEALNIE P.P. oraz galerią i wieloma innymi (min. Paulo Gelateria). Grafik i branding-owiec z zamiłowania i wykształcenia. W szkole przybliży kursantom wagę loga, strony internetowej i działalności w mediach społecznościowych. Wskaże najlepszą drogę postępowania po otwarciu własnej działalności w dziedzinach projektowych. W grupach bardziej zaawansowanych Krystian prowadzi on zajęcia z darmowych programów graficznych, oraz tych do darmowego tworzenia stron www. Z naszej szkoły wyjdziecie z przygotowaną i rozwiniętą „marką własną".

_

www.BizzBuzz.pl

Kontakt

Szkoła Praktyków - z pasji do projektowania

Mieścimy się na osiedlu GARNIZON

 

ul. Słowackiego 19/1.6, 

80-257 Gdańsk

Telefon:

+48 516 507 570

E-mail:

biuro@szkolapraktykow.com